Grill gazowy czy węglowy?

Grill gazowy czy węglowy?

Grill gazowy czy węglowy?

Sezon na grilla rozpoczął się bardzo szybko w tym roku. Wiosna nas pozytywnie zaskoczyła więc zanosimy się z zamiarem kupna porządnego grilla do ogrodu. Jaki więc grill wybrać? Grill węglowy czy gazowy?

Grille węglowe

Największą zaletą grilla węglowego jest oczywiście jego cena, dlatego właśnie jest ona tak popularny i chyba właśnie dlatego większość z nas go posiada. Węglowy grill to klasyka sama w sobie i jeszcze bardzo wiele osób go używa, bo przecież tak wspaniale smakują z niego potrawy. Natomiast nie da się ukryć, że coraz większą wagę przywiązujemy do ekologicznego i zdrowego trybu życia nawet podczas grillowania. W grillu węglowym wytapiający się tłuszcz, skapuje na rozgrzany węgiel i wydziela substancje szkodliwe dla naszego zdrowia, które osiadają podczas grillowania na przygotowywanym jedzeniu jest to niewątpliwie największa wada grilla węglowego. Alternatywą dla tradycyjnego grillowania jest zdrowe grillowanie na gazie.

Grille gazowe

Największą zaletą grillowania na gazie jest oczywiście to, że jedzenie jest zdrowsze niż to przyrządzane na tradycyjnym węglowym grillu. Grill gazowy posiada osłonki na palnikach dzięki którym tłuszcz ścieka na tackę a nie bezpośrednio na potrawy. Kolejną zaletą grilla gazowego jest łatwość i szybkość w jego rozpalaniu. Natomiast brak dymu pozwala nam na grillowanie blisko domu na tarasach pod zadaszeniem i balkonach.

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome posiada w swojej bogatej ofercie nowoczesne grille, które są przyjemne oraz łatwe w obsłudze. Grille ogrodowe w DessiHome z pewnością sprawią, że każdy stanie się mistrzem grillowania.