Kocioł klasy 5 i ecodesigne

Kocioł klasy 5 i ecodesigne

Kocioł klasy 5 i ecodesigne

Producenci przy każdej możliwej okazji podkreślają, że piąta klasa kotła jest już standardem. I dobrze, ponieważ wiąże się to z całkowitą minimalizacją emisji z naszego komina. Kocioł 5 klasy emituje aż 3 razy mniej szkodliwych pyłów niż kotły najsłabszej obecnie klasy, czyli 3. Kopciuchy, i to te najwyższych lotów, czyli urządzenia dawnej klasy pierwszej, emitują natomiast 4 do 5 razy większą ilość pyłów niż kocioł najnowszej generacji. Natomiast tlenku węgla aż do 50 razy więcej. Większość jednak to kotły pozaklasowe, których emisja nie mieści się w żadnych zestawieniach.

Ecodesigne

Znaczek ecodesign na kotle informuje nas o tym, że urządzenie spełnia wszystkie normy emisji zanieczyszczeń również w sytuacjach, kiedy nie palimy z mocą nominalną, czego nie przewiduje już nam dobrze znana klasa 5. Wytyczne ekoprojektu podchodzą do sprawy jeszcze szerzej. Pawda jest taka, że rzadko zdarza nam się palić w naszym kotle z mocą nominalną, ponieważ zwykle nie ma takiej potrzeby, gdyż zapotrzebowanie na ciepło dobieramy na temperaturę projektową.

Jesteś zainteresowany zakupem kotła klasy 5? Godnym polecenia z pewnością będzie piec z żeliwnym podajnikiem paliwa BATORY PLUS. Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kotły – Mocek. Sprawdź ofertę – kocioł ecoprojekt dotacja.