Na jakiej wysokości powinna wisieć lampa?

Na jakiej wysokości powinna wisieć lampa?

Na jakiej wysokości powinna wisieć lampa? -

Moda na lampy wiszące skłania osoby zainteresowane ich zakupem do zadawania różnorodnych pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy tego, na jakiej wysokości powinny się one znajdować.

Oczywiście, nie jest to pytanie, na które można odpowiedzieć tak samo bez względu na to, z jakimi warunkami ma do czynienia pytający. Wysokość lampy wiszącej uzależniona jest przecież nie tylko od wysokości samych sufitów w konkretnym mieszkaniu. Nie bez znaczenia jest przecież również to, co będzie oświetlane w taki sposób oraz to, jakie jest przeznaczenie lampy. Jeśli wiec mieszkanie ma standardową wysokość około 2,5 metra, lampa powinna znajdować się na wysokości od 1,9 do 2,1 metra nad podłogą. Jeśli jednak myślimy o lampie, która ma oświetlać stół jadalniany, warto nieco ją obniżyć dla lepszego efektu. W takim wypadku za optymalną uważana jest wysokość około 1,7 metra od ziemi. Takie oświetlenie sprawi, że jedzenie serwowane na stole będzie prezentować się jeszcze lepiej, a osoby zgromadzone przed nim nie będą skrępowane w prowadzeniu swobodnej rozmowy.

Duży wybór oświetlenia do wielu wnętrz znaleźć można w ofercie salonu DessiHome. Sprawdźcie ofertę – lampy wiszące Katowice.