Płytki idealne do kuchni

Płytki idealne do kuchni

Płytki idealne do kuchni

Na kuchenne ściany oraz podłogi idealnie nadają się płytki. Okazuje się, że płytki kuchenne to jeden z najczęściej kupowanych obecnie materiałów wykończeniowych. Większość z nas w ogóle nie wyobraża sobie ścian i podłogi w kuchni bez płytek. Aby jednak płytki dobrze się sprawdziły i naprawdę długo służyły, trzeba postawić na te charakteryzujące się odpowiednimi parametrami.

To, na jakie parametry należy zwrócić uwagę zależy od tego, czy wybieramy płytki kuchenne na ścianę, czy podłogę. Jeśli chodzi o płytki kuchenne podłogowe, duże znaczenie ma ich klasa ścieralności. W przypadku płytek, które mają znaleźć się na kuchennej podłodze, minimalna klasa ścieralności to PEI 4. Płytki zaliczane do klas niższych mogą szybko pokryć się nieestetycznymi zarysowaniami, których usunięcie będzie niemożliwe. UWAGA: klasa ścieralności PEI 1 oznacza płytki, które stosować można wyłącznie na ścianach.

Zarówno w przypadku płytek kuchennych ściennych, jak i podłogowych liczy się odporność na zabrudzenia. W kuchni warto wybierać te płytki, które nie są na to podatne. Dlatego te o wyraźnych żłobieniach lepiej sprawdzą się w innych pomieszczeniach domu niż kuchnia.